Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Mielőtt nagyon a valóságtól elrugaszkodottnak ítélnénk, hogy az adóigazgatásból egyfajta atombombát akarna csinálni a kormány, érdemes néhány tényt és pletykát feleleveníteni.
„Azért kell fizetni, mert az adott vállalat valamiért feketeseggű: beszólogatós híradót gyárt, túl sok profitot termel.
Miután az adókivetést sikerült önző célok megvalósítására alacsonyítani és szinte ostorként használni, nem meglepő, hogy az ellenőrzést is a maga igényeihez igazítaná a kormány. Ez a kommunikáció szintjén persze az ésszerű és logikus átalakítás jegyében zajlik majd, de illúzióink ne legyenek. A sajtóban napvilágot látott verziók szerint Orbán Viktor kormányfőnek szüksége lenne egy olyan, titkosszolgálati jogosítványokkal felruházott szervezetre, amely egy teljesen megbízható vezető kezében képes kontrollálni cégeket, egyéneket.Vagy ha ez nem megy, egy teljesen lebutított hatóságot rendelnének Lázár János keze alá, így a Miniszterelnökség bármely céget és bármely egyént közvetlenül megfigyelhetne.
Mielőtt nagyon a valóságtól elrugaszkodottnak ítélnénk, hogy az adóigazgatásból egyfajta atombombát akarna csinálni a kormány, érdemes néhány tényt és pletykát feleleveníteni. Az első millás tüntetésen a szervezők saját számlaszámukat adták meg, ahová a tüntetés szervezéséhez kértek adományokat. A hatóság heteken belül ellenőrzés alá vonta a szervezőket.Állításuk szerint semmiféle politikai célja nem volt az ügynek, ám mégiscsak érdekes, hogy az érintettek semmilyen más módon nem hívták fel magukra a figyelmet. A gyanúsan költekezőkre nem ugranak rá ekkora hévvel. A pletykák ennél sokkal durvábbak. Ezek szerint vannak olyan társaságok, amelyeket adóhatóságon kívülről érkező utasításra el kellett lehetetleníteni. Erre elég jó módszerek vannak, elég az áfát visszatartani, és gyanús körülményekre hivatkozva vizsgálatot kezdeni.”